صادرات نفت اوپک ۱ میلیون بشکه در روز افزایش یافت

صادرات نفت اوپک ۱ میلیون بشکه در روز افزایش یافت

صادرات نفت اوپک ۱ میلیون بشکه در روز افزایش یافت

صادرات نفت اوپک به دنبال افزایش تولید برنامه ریزی شده اوپک پلاس برای ماه‌های مه و ژوئن، یک میلیون بشکه در روز در ماه مه افزایش یافته است.

شرکت خدمات مالی گلدمن ساچز در پایان آوریل اعلام کرد انتظار دارد تقاضای جهانی نفت طی 6 ماه آینده 5.2 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

علیرغم نگرانی‌های ناامیدکننده اخیر در مورد بحران کرونا در هند، بانک‌های سرمایه‌گذاری و آژانس بین المللی انرژی در مورد افزایش تقاضای جهانی نفت در سال جاری میلادی خوشبین هستند.

آژانس بین المللی انرژی در هفته گذشته اعلام کرد ذخایر مازاد نفت که در سال گذشته میلادی انباشته شده بودند تقریباً خالی شده‌اند و افزایش فاصله بین عرضه و تقاضا راه را برای افزایش تولید اوپک پلاس باز کرده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، شرکت ردیابی نفتکش‌های پترو لاجستیکس اعلام کرد صادرات نفت اوپک یک میلیون بشکه در روز در ماه مه افزایش یافته است. این درحالیست که ائتلاف اوپک پلاس 350 هزار بشکه در روز به تولید خود در این ماه افزوده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

ائتلاف اوپک پلاس در اجلاس وزارتی اوایل ماه آوریل تصمیم گرفت به تدریج یک میلیون بشکه در روز نفت بین ماه‌های مه و جولای به بازار اضافه کند. قرار بود کل تولید این ائتلاف در ماه‌های مه و ژوئن 350 هزار بشکه در روز و در جولای برابر با 400 هزار بشکه در روز باشد. عربستان هم قرار است کاهش تولید داوطلبان یک میلیون بشکه‌ای خود را طی چند ماه آینده متوقف کند. این کشور در ماه‌های مه و ژوئن 250 هزار بشکه در روز بر تولید خود می‌افزاید. در کل، انتظار می رود ائتلاف اوپک پلاس 2.1 میلیون بشکه در روز نفت تا ماه جولای به بازار اضافه کند.

تصمیم اوایل آوریل اطمینان سران اوپک پلاس را از توانایی جذب این مقدار افزایش تولید به دنبال گسترش برنامه‌های واکسیناسیون کرونا و آغاز سفرها نشان می‌داد. اوپک پلاس و تمام تحلیلگران انتظار دارند تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم 2021 رشد قابل توجهی داشته باشد و تا پایان سال جاری میلادی به سطح قبل از بحران کرونا بازگردد.